Kategorie

Informace

Výrobci

Slevy

Značky Počet značek: 19

na stránku
Zobrazeno 1 – 15 z 19 položek
 • Cold Steel

  Cold Steel je americký výrobce nožů a mečů se sídlem v Californii. Cold Steel meče jsou stejně jako ty od firmy Hanwei plně funkční. K mečům je obvykle dostupné video s testy. Cold Steel se prezentuje jako firma vyrábějící nejpevnější a nejostřejší nože na světě. Cold Steel vyrábí kromě nožů funkční evropské meče a 3 řady japonských samurajských mečů: Warrior Series, Emperor Series a Dragonfly Series. Nově začali vyrábět i překládané katany.

  Dále Cold steel vyrábí nože, hole s čepelí, středověké meče, vojenské meče a šavle a zbroj.

  Meče Cold Steel jsou moderně vyráběné zbraně z moderních ocelí.

 • Denix

  Denix je španělský výrobce mečů a replik střelných zbraní. Denix vyrábí velmi levné, dekorativní meče a šavle z různých období historie.

  Velmi kvalitní a histricky věrné repliky střelných zbraní. Všechny repliky střelných zbraní od firmy Denix mají mechanismus s možností natažení, stisknutí spouště a s vyndavacím zásobníkem. Tyto zbraně ovšem nejsou funkční a nejdou ani předělat na funkční zbraně jinak by nebyly volně prodejné.

  V sortimentu Denix naleznete bambitky, muškety, pušky a revolvery z americké občanské války, z divokého západu a zbraně z obou světových válek ode všech válčících stran - Rusko, USA, německo, Velká Británie a další.

 • Hanwei

  Hanwei je výroce funkčních samurajských a čínských mečů. Kromě toho firma vyrábí i funkční evropské meče, rapíry, šavle i zbroj. Zakladatelem firmy je Paul Chen. Továrna s více než 100 zaměstnanci je umístěna v Dalianu v Číně. Hanwei meče jsou vysoce kvalitní, funkční a většina mečů je vyrobena ručně za použití tradičních metod.

  Hanwei katany, převážně vyšší řady, jsou velmi pozitivně hodnocené a získaly si respekt široké základny fanoušků bojových umění za dobu své existence.

 • KA-BAR

  KA-BAR nože (USA). Taktické nože, nože na přežití, lovecké nože pro myslivost, rybářské nože, vojenské nože, kukri nože a mačety. Ka-Bar dodává nože od roku 1800. Ka-Bar U.S.M.C. bojový nůž, se stal legendou a je běžnou součástí amerického námořnictva a pozemních jednotek, kterým dodával už během 2. sv. války.

 • Kit Rae

  Kit Rae je kanadský návrhář fantasy mečů, nožů a zbraní pro sběratele a fanoušky fantasy žánru. Kit Rae byl ovlivněn umělci jako Frank Frazetta, Michael Whelan, Boris Vallejo, Jim Burns, Moebius nebo J.R.R Tolien. Kolekce mečů Swords of the Ancients je distribuována společností United Cutlery. Na webu Kit Rae je k dispozici příběh Swords of the Ancients a legendy vztahující se ke všem mečům z této fantasy sbírky.

  Kit Rae vyrábí meče, sekery, nože a hole s čepelí.

 • Mariano Zamorano

  Mariano Zamorano je specialista na středověké a renesanční funkční meče pro reenactment a historický šerm. Meče jsou vyráběny ručně tak jako po celá staletí předtím. Pokud navštívíte Toledo, je výborným nápad navštívit tuto jednu z posledních dílen, která je otevřena návštěvníkům. Tyto meče jsou ty samé, jaké používali španělští rytíři během reconquisty nebo později conquistadoři v Latinské Americe.

  Sídlo i výroba: Toledo, Španělsko.

 • Marto

  Marto je předním světovým výrobcem dekorativních mečů pro sběratele a fanoušky historie a fantasy. Firma sídlí v Toledu ve Španělsku a vznikla v místě staré španělské královské zbrojnice. Meče a zbroj od Marta je prvotřídní zboží. Na internetu koluje množství replik zejména z Číny, které s prvotřídní kvalitou firmy Marto nemají nic společného.
  Zbrojíři z Marta navrhovali meče pro filmy jako je Conan, Xena, Highlander, Hercules, Excalibur, Peter Pan, Alexander atd. Od Marta hromadně nakupují např. bývalý americký prezident James Carter nebo současný britský milionář a mecenáš Peter Davis.

  Meče od Marta jsou nepochybně ty nejlepší dekorativní meče na trhu. Čepele mečů z limitovaných edic jsou zlacené a nádherně zdobené.

  Mezi unikátní meče od Marta patří jejich limitovaná edice královských mečů a mečů slavných vojevůdců. Dále jsou to filmové meče Conan, katany Highlander a mnohé další.

  Marto je jedním z posledních výrobců mečů, který výrobu nepřesunul do Číny.

 • Master Cutlery

  Master Cutlery je jedním z největších výrobců mečů na světě. Ve své továrně zaměstnává přes 300 zaměstnanců. MC sdružuje mnoho značek a subdodavatelů. Zaměřuje se na levné samurajské a fantasy meče, taktické zbraně a nože. Nejkvalitnější samurajské katany naleznete pod značkou Ryumon.

 • Mikov

  Mikov-český výrobce nožů s tradicí 200 let. Výrobce loveckých, vojenských nožů UTON a legendárních rybiček.

 • Musashi

  Musashi vyrábí samurajské katany za příznivé ceny. Tyto meče nyní rychle expandují na všech zahraničních trzích a Musashi si získává čím dál více příznivců.

 • Museum Replicas

  Museum Replicas (Atlanta Cutlery, Windlass) se specializují na výrobu fantasy a filmových mečů, zbraní a kostýmů z filmů a her, také dodávají kompletní LARP řadu zbraní a zbroje. Příkladem jsou repliky z 300, Assassins Creed, World of Warcraft, Prince of Persia, Tudors, Robin Hood, Age of Conan, Star Wars, Terminator, Braveheart, Wheel of Time, Harry Potter, LOTR a další.

  Původně americká společnost, nově s asijským partnerem. Výroba v Asii.

 • Noble Collection

  Noble Collection-výrobce licencovaných sběratelských předmětů, šperků, sošek a zbraní z filmů a seriálů jako Game of Thrones, Harry Potter, 300, Pán prstenů, Hobit, Green Lantern, Superman, Batman, Šifra mistra Leonarda a dalších. Licencované fantasy dárky.

 • Ost

  Ostatní výrobci mečů, zbraní, zbroje, kostýmů a doplňků.

 • Ryumon

  Meče Ryumon patří do rodiny značek Master Cutlery. Ryumon je rozhodně nejlepší z celé skupiny MC. Vyrábí levné samurajské katany z vysokouhlíkové oceli 1060 a také z velmi tvrdé oceli 1090.

 • SkyJiro Forge

  SkyJiro Forge-výrobce samurajských mečů včetně limitovaných edicí z japonské oceli Tamahagane. Výroba mečů v Austrálii, USA a Číně. Krásné, tradiční japonské meče vysoké kvality.

  SkyJiro katany patří do rodiny katan Bugei, které jsou vyhlášené jako jedny z nej výrobků v oboru. Jedním z majitelů je James Williams, který navrhoval meče např. pro Hanwei.

  Skyjiro vyrábí katany v několika řadách. Mají čepele jak monosteel tak překládané.

  Výhodou je možnost definice vlastní katany. Po dohodě lze vybrat barvu, čepel s drážkou nebo bez, je možné i zvolit délku čepele.

  Je nutné si uvědomit, že tyto unikátní samurajské meče nejsou vyráběny ve velkých sériích a dodání pak trvá cca 2 měsíce, jelikož poptávka jednoduše převažuje nabídku.

Zobrazeno 1 – 15 z 19 položek