Samurajské Katany Hanwei

Informace

Výrobci

Slevy

Hanwei Paper Crane Katana

SH2294

Nový produkt

Hanwei Paper Crane Katana SH2294. Unikátní samurajský meč Papírový jeřáb z tamahagane oceli od firmy Paul Chen - Hanwei.

Více informací

7 - 14 dnů

81 590 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

Katana Paper Crane (papírový jeřáb)

Unikátní samurajský meč - výroba zrušena, poslední kusy.

Materiál čepele: ocel Tamahagane.
Celková délka: přibližně 99,7 cm.
Délka čepele: přibližně 71,1 cm.
Délka rukojeti: cca 26 cm.
Hmotnost: cca 1042 g.
Těžiště: přibližně 10,3 cm před tsubou.
Šířka čepele u tsuby: cca 3,1 cm.
Tloušťka čepele u okraje: přibližně 6 mm.
Tloušťka čepele na špičce: přibližně 4 mm.
Uvedené parametry se mohou exemplář od exempláře lehce lišit.

Menuki ukazují mimické masky, které se používají jak v japonském, tak i i západním divadle. Saya je vybavena Kozukou, kterou zdobí motivy divadelních hudebních nástrojů. Téma origami se také odráží v ručně tkaném hedvábném Sageo, které je výsledkem mnoha hodin dovedné práce na tkalcovském stavu.

Ocel Tamahagane se vyrábí tavbou v tradiční japonské tavicí peci Tatara. Tato pec je vytápěna dřevěným uhlím v ze železného písku v ní vzniká velmi čistá ocel. Vzniklá surová ocel Kera (květ) se rozbíjí kusy s různým obsahem uhlíku, ze kterých se následně formuje jádro a plášť čepele.

Plášť čepele je poté opakovaně kován a překládán, aby se odstranily struskové nečistoty dutinky. Poté se nakove na jádro čepele, po čemž vznikne surová čepel, která se tradičně nazývá Kobuse. Pečlivé tepelné zpracování, tvarování a následné leštění odhalí Hada (kresbu oceli) a bílé částice Hamonu.

Výsledkem tohoto procesu je katana, která nejen svým vkusným vzhledem velmi oblíbená u sběratelů, ale také extrémně funkční čepel, která má obzvláště tvrdou hranu díky plášti obsahujícímu uhlík a díky měkčímu jádru je mimořádně robustní a tlumící nárazy. Jedná se o výrobek špičkové kvality od společnosti Hanwei!

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Hanwei Paper Crane Katana

Hanwei Paper Crane Katana

Hanwei Paper Crane Katana SH2294. Unikátní samurajský meč Papírový jeřáb z tamahagane oceli od firmy Paul Chen - Hanwei.